Ezüstfehér, sűrűn gyapjas, illatos évelő növény a fészkesvirágzatúak/Asteraceae/ családból. Hazánkban homok- és löszpusztákon, napos lejtőkön és dolomit sziklagyepekben találkozhatunk vele. Védett faj.
Fás, függőlegesen növekedő, zömök rizómája főgyökérben folytatódik. Hajtása 20-30 cm hosszú, a virágzatnál szétágazó. A nyeles tőlevelek visszás tojásdadok, a szórtan elhelyezkedő szárlevelek ülők, keskenyek. Az ép szélű tagolatlan levelek mindkét felületükön fehéren molyhosak.
A fészekvirágzatok a hajtásvégeken tömött , visszahajló fészkes sátor virágzatban állnak. A gömb alakú fészkek 0,5-1 cm átmérőjűek, a fészekpikkelyek és a virágzatok fénylőn csillogók, citrom- vagy narancssárga színűek.
A virágzási ideje június-szeptember. Termése hosszú bóbítával rendelkező kaszat.
A virágdrog/Stoechados citrini anthodium/ jellemző színanyagai különböző flavonoid vegyületek/pl helichrizin/, emellett még illóolajokat és keserűanyagokat tartalmaz. A tradicionális természetgyógyászat elsősorban emésztőrendszeri panaszok kezelésére epe-, és vízhajtó teakeverékekben használja. Magas flavonoid tartalma miatt májvédő készítményekben is előfordul. Baktericid hatása miatt külsőleg lemosókban is megtalálható.