Terméstartó/ karpofor – carpophorum
Általában a részterméseket érett állapotban is összetartó, a terméskocsányból kialakult képlet.. Szorosan kapcsolódhat a résztermésekhez harapófogó szerűen egybefogva azokat, vagy villásan elágazva vékony tengelyen függve helyezkednek el rajta a résztermések/ merikarpium/. A termések alakja, bordázottsága, esetleges oldalsó kinövései, „szárnyai” a fajok identifikációjában gyakran fontos bélyegek.
Az ernyős virágzatúak/ Apiaceae/családjában
a változatos külsejű ikerkaszat részterméseket villásan elágazó általában hengeres terméstartó/ carpophorum/ tartja egybe bizonyos ideig., majd a résztermések külön válnak. A hosszúkás, vagy ritkán enyhén lapítotttermések tetején gyakran rajta marad az elszáradt villás bibeszál, amit gyakran összetévesztenek a terméstartóval.
A Juharfélék /Aceraceae termése az ikerlependék (Samara) Zárt száraz páros termésa lependéktermés páros változata. A két lependéket itt is villás terméstartó (caprophorum)kapcsolja össze. A lependékek alakja és a két lependék egymással bezárt szöge fontos határozóbélyeg is lehet.
A tatárjuhar Acer tataricum páros ikerlependék termése hegyesszöget zár be egymással és a termés éretten lilásbarna színű.
A zöld juhar Acer negundo sápadt színű terméseit nagy tömegben láthatjuk a fiatalabb fákon is. A két lependék résztermés egymással majdnem összeér, a termés hosszúkás, a hártyás repítőszárny egyenetlen felületű.
A mezei juhar Acer campestre esetében a két lependék egymással hegyesszöget zár be, a termés kevésbé kidudorodó, mint a hegyi vagy korai juharnál.