Bogernyő/ cyma /,
A bogas virágzatok egy típusa. Általában a bogas virágzatban a főtengely növekedése a virág kialakulásával véget ér. Ha a záró csúcsvirág alatt kettőnél több közel azonos hosszúságú virágkocsány ered örvösen, és ezek túlnövik a központi virágot/ pleiochasium/ létrejön a bogernyő.
Legelőször a csúcsvirág nyílik ki és ezt követi a többi a fejlődésük sorrendjében, így általában a virágnyílás belülről kifelé irányuló, centrifugális/ pl néhány Euphorbia faj, Erodium, Geranium és Sedum fajok/.
Ha az egyes virágok helyén egy-egy bogas virágzat/ többnyire kettős bog/ fejlődik ki ebben a szerveződési rendben, akkor összetett bogernyőkeletkezik. / pl Viburnum, Sambucus fajok, vagy számos Euphorbia faj/. Ezt gyakran nevezik álernyő virágzatnak is, különösen akkor, ha a virág terjedelmes, nagyméretű.
Az álernyő tehát egy összetett bogas virágzat, amely többnyire kettősbogakból szerveződik és a virágok a térben egy ernyőfelületet képeznek, amely középen a bogas szerveződés miatt általában kissé behorpad eltérően a valódi összetett ernyő virágzattól/pl Caryophyllaceae-szegfűfélék, vagy a Sambucus nigra – fekete bodza virágzata/.