Többes számban: epifita
Többnyire fákon élő, de azokon nem élősködő növények. Általában a fák ágrendszerének szövedékében, a fák ágvilláiban rekedt törmelékben, korhadékban vagy a kéreg repedéseiben telepednek meg. A kapaszkodó felületet biztosító fától sem vizet sem tápanyagot nem vonnak el.
Tápanyagaikat a támasztófelületet adó növényen kialakult „humuszágy” biztosítja. A páratelt trópusi levegő víztartalmát speciális léggyökereikkel veszik fel.
Mohák, zuzmók, és a páfrányok míg virágos növények közül a broméliák és orchideák csoportjában találjuk a legtöbb epifiton fajt. Előfordul közöttük még néhány kontyvirág féle és kaktuszfaj is./pl a karácsonyi kaktusz/.
Az esőerdő biomban önálló szintet alkotnak a fán lakó szervezetek.A sajátos epifiton életforma a biológiai alkalmazkodás hatékony módja. Az esőerdők fényszegény talajszintjén ezek a szervezetek csupán csak tengődnének a fényhiány miatt. A lombkora szintben a relativ csekély tápanyagellátáshoz pedig nagyon jól alkalmazkodnak.
Az epifiton szervetek csoportja több részre bontható annak alapján, hogy a fán történő megtelepedés kizárólagos, vagy véletlen szerű, vagy az együttélés milyen mélységű. Újabb felfogás epifitonnak tekint minden talajon kívüli növény előfordulást. Utóbbi felfogás szerint pl egy zuzmótelep a sziklán szintén epifiton.
I appreciate, result in I found just what I used to be having a look for.
You’ve ended my 4 day lengthy hunt! God Bless you man. Have a nice day.
Bye